Witamina C do ssaniA
BEZ DODATKU CUKRU I STEARYNIANU MAGNEZU
Składniki odżywcze w porcji dziennej (1 pastylka):
Witamina C (w postaci askorbinianu sodu oraz kwasu askorbinowego), 500 mg, 625%*
Ekstrakt z owoców dzikiej róży 16.7 mg
Ekstrakt z owoców aceroli 16.7 mg
*RWS: Referencyjna Wartość Spożycia
Ilość:
100 pastylek do ssania (100 porcji dziennych)
Zalecana porcja do spożycia:
1 pastylka dziennie po posiłku. Nie przekraczać zalecanej porcji spożycia w ciągu dnia.
Środki ostrożności:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety oraz zdrowego trybu życia. Zróżnicowana dieta i zdrowy tryb życia są ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Suplement diety przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia.
Warunki przechowywania:
Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci, w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej. Chronić przed światłem.
WYPRODUKOWANO W POLSCE
Witamina C i askorbinian sodu
Kwas askorbinowy i askorbinian sodu w pastylkach do ssania, to czyste kryształy bez żadnych substancji dodatkowych. Produkowane są w zakładzie położonym na zielonych wzgórzach Szkocji w miejscowości Dairy.
Gwarantujemy materiały wyjściowe wolne od GMO.
Jedyne na rynku tabletki do ssania, produkowane w Polsce, wykonane w oparciu o surowiec pochodzący z Europy.
Markowa witamina C oznaczona znakiem QUALI® -C oznacza spójną i niezawodną jakość, która służy zarówno naszym wymaganiom jakościowym, jak i konsumentom.
Dzięki unikatowemu procesowi produkcji i rzetelnym dostawcom możemy zagwarantować, że witamina C użyta do produkcji naszych pastylek jest wytwarzana z glukozy pochodzącej z europejskich pól kukurydzy nie zawierających GMO.
Procesy produkcyjne oparte są o najnowocześniejsze wymaganiach OZE (bezpieczeństwo, zdrowie i środowisko).
Składniki:
EKSTRAKT Z DZIKIEJ RÓŻY oraz EKSTRAKT Z ACEROLI
W połączeniu z bioflawonoidami, takimi jak z dzikiej róży i aceroli, witamina C jest lepiej wchłaniana.
Witamina C pomaga chronić komórki przed stresem oksydacyjnym, poprawia produkcję kolagenu, poprawia wchłanianie żelaza, pomaga prawidłowo funkcjonować, zachowując homeostazę w organizmie.
NATURALNY AROMAT POZIOMKOWY
Aromaty naturalne muszą być otrzymywane z naturalnych substancji wyjściowych.
Substancje aromatyczne naturalne – występują najczęściej w formie olejków, ekstraktów, wyciągów itp. Pozyskiwane są jedynie fizycznymi metodami z naturalnych surowców, dzięki czemu nie zachodzą w nich przekształcenia chemiczne.
ESTRY KWASÓW TŁUSZCZOWYCH
Estry te, dodawane w celu technologicznym, są pochodzenia roślinnego i pozyskiwane są z nasion Moringa olejodajna (Moringa oleifera), drzewo chrzanowe, nazywane też ("cudownym drzewem" lub "drzewem długiego życia") i należy do grupy super-żywności, czyli najzdrowszej żywności na świecie.
ZAMIAST CUKRU I SZTUCZNYCH SŁODZIKÓW - taumatyna i sorbitol.
Sorbitol
- związek z grupy cukroli. W naturze występuje w wielu owocach. W większych stężeniach występuje np. w gruszkach, jabłkach, brzoskwiniach, morelach i wiśniach, przy czym w suszonych owocach stężenie jest cztero - pięciokrotnie wyższe niż w świeżych. W małych stężeniach znajduje się w truskawkach, malinach, jagodach, porzeczkach, agreście, cytrusach, bananach, ananasach, wyodrębnia się go również z jarzębiny.
Taumatyna
– wyekstrahowana z rosnącej w zachodniej Afryce rośliny Thaumatococcus Danielli, to słodkie białko, o sile słodzenia 2000-2500 razy większej od sacharozy. Poza właściwościami słodzącymi związek ten wykazuje trzy główne efekty działania, tj. synergizm, maskowanie i wzmacnianie odczuwania substancji aromatyczno-smakowych. Jej smak uwalnia się powoli i utrzymuje się dłużej (około 30 minut) pozostawiając nutę lukrecji. Znana jest również z niezwykłych możliwości modyfikacji odczuwania smaku. Wzmacnia aromat mięty, cynamonu czy imbiru, jednocześnie niwelując nieprzyjemną pikantność. Stosuje się ją do maskowania gorzkich, kwaśnych lub innych nieprzyjemnych posmaków. Na podstawie wieloletnich badań substancja ta została uznana za bezpieczną dla zdrowia, dlatego z powodzeniem można polecić ją do stosowania. W Polsce jednak jest trudno dostępna i rzadko używana.