Jodolit Visanto

selen, cynk, witamina C, niacyna, ryboflawina, witamina B6 i magnezSuplement diety

Ilość:

60 saszetek 2,7 g z proszkiem do sporządzania roztworu.

Źródło: 

Selenu, cynku, witaminy C, niacyny, ryboflawiny, witaminy B6 oraz magnezu. Preparat wskazany do zastosowania w trakcie kuracji jodem, a dzięki selenowi pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy. Witamina C, ryboflawina, selen, cynk, pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Ponadto magnez, witamina C, ryboflawina, niacyna, witamina B6 przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, a cynk przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu witaminy A.

Składniki: 

Sole magnezowe kwasu cytrynowego, maltodekstryna, kwas L-askorbinowy, kwas nikotynowy, ryboflawina, L-tyrozyna, glukonian cynku, L-selenometionina, likopen,  pirydoksalo-5-fosforan, palmitynian retinylu.

Składniki odżywcze w:2 saszetki% RWS
Magnez400 mg106,7
Witamina C1000 mg1250
Witamina B2 (ryboflawina)100 mg7142,9
Niacyna300 mg1875
Cynk50 mg500
Witamina B64 mg285,7
Selen200 μg363,6
Witamina A1500 μg187,5
Tyrozyna100 mg**
Likopen10 mg**

*- %RWS Referencyjna Wartość Spożycia
**- Brak Referencyjnej Wartości Spożycia


Zalecana dzienna porcja do spożycia:

2 saszetki dziennie przez okres zażywania jodu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Sposób użycia:

Rozpuścić zawartość saszetki w 2 szklankach wody lub szklance soku owocowego i wypić.


Środki ostrożności:

W zakładzie produkcyjnym mogą znajdować się śladowe ilości glutenu, orzeszków ziemnych (arachidowych), skorupiaków i produktów pochodnych, ryb i produktów pochodnych, soi i produktów pochodnych, mleka i produktów pochodnych, dwutlenku siarki i siarczynów. 
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Przeciwwskazania: 

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Warunki przechowywania: 

Temperatura 15- 25°C. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci, w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej.

Uwagi:

Produkt zawiera niacynę, czyli witaminę B3. U osób, które wcześniej nie przyjmowały tej witaminy może wystąpić przekrwienie skóry. Jest to zjawisko normalne, które mija po ok. 30 minutach. 
Przy regularnym stosowaniu tego suplementu zjawisko to nie występuje lub występuje w znacznie mniejszym stopniu.


Ważne informacje ode mnie.

1. JODOLIT zawiera niacynę czyli witaminę B3 (znana też jako PP)


U osób, które po raz pierwszy wzięły większą ilość witaminy B3 może wystąpić zjawisko przekrwienia skóry, szczególnie wtedy, kiedy preparat został wzięty na „pusty żołądek”. Zjawisku temu towarzyszy uczucie swędzenia czy lekkiego pieczenia skóry, takie jakie mamy po powrocie z plaży przy nadmiernym opaleniu się.

Jest to zjawisko normalne, które po około 30 min. mija, a po kilkukrotnym zażyciu preparatu przestaje już w ogóle występować.

Zjawisko to można znacznie zredukować poprzez spożycie większej ilości witaminy C np. 2-3 g (JODOLIT zawiera już witaminę C, ale w jednej saszetce znajduje się jej 500 mg, co w niektórych przypadkach może okazać się niewystarczające).

U niektórych osób, wkrótce po ustąpieniu rozgrzania skóry może wystąpić, równie krótkotrwały efekt OCHŁODZENIA. To też jest zjawisko normalne. Szczególnie u "nowicjuszy" może również pojawić się uczucie senności. Dlatego, w czasie kilku pierwszych dni, lepiej jest preparat ten stosować przed snem.

Preparat ten nie zawiera przeciwzbrylaczy, stabilizatorów, substancji koloryzujących, upłynniających, smakowych itd... w związku z tym, dla niektórych osób jego smak po rozpuszczeniu w wodzie może być "dziwny", dlatego sugeruje się rozpuszczenie tego preparatu w soku np. z pomarańczy, grapefruita, jabłek czy banana.

Szczególnie na początku „przygody” z witaminą B3, preparat ten można spożyć z posiłkiem, wtedy zjawisko to występuje niezwykle rzadko. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby posiłek nie był bogaty w produkty mleczne i nie zawierał dużo błonnika pokarmowego, ponieważ utrudnia to wchłanianie cynku.

Jeśli zjawisko przegrzania skóry u kogoś już wystąpiło w stopniu maksymalnym, dalsze stosowanie witaminy B3 nie oznacza, że zjawisko to będzie jeszcze większe, wręcz przeciwnie, z każdym zastosowaniem witaminy B3 będzie ono zanikać.

Można oczywiście zacząć od zastosowania np. 1/2 saszetki itd…

Po pewnego rodzaju „przyzwyczajeniu” organizmu, witamina B3 jest stosowana przez lekarzy w ilościach 10 krotnie wyższych niż jej ilość w jednej saszetce JODOLITU.

2. JODOLIT nie zawiera jodu.

  • Ilość jodu powinna być INDYWIDUALNIE dostosowana!

  • Obowiązujące obecnie przepisy pozwalają na zastosowanie jodu w danym preparacie w ilości do 150 µg (MIKROGRAMÓW).
    Jest to tak zwana „norma”, która została ustalona około 60 lat temu i do dzisiaj pozostaje niezmieniona. Od dawna wiadomo, że taka ilości jodu, szczególnie jeśli jest to tylko jod pierwiastkowy jest niewystarczająca.

  • Lekarze stosujący jod w wielu przypadka terapeutycznych, stosują ilości przekraczające tę „starą normę” o 100, a nawet 600 razy więcej.  

  • Pobudzenie tarczycy wysokimi dawkami jodu zawsze prowadzi do powstania lekkiego stresu oksydacyjnego, a JODOLIT zawiera zestaw skutecznych przeciwutleniaczy czyli selen, likopen, cynk, witamina B2 i witamina C.  

Po pewnego rodzaju „przyzwyczajeniu” organizmu, witamina B3 jest stosowana przez lekarzy w ilościach 10 krotnie wyższych niż jej ilość w jednej saszetce JODOLITU.

3. Stosowanie SAMEGO jodu może być niebezpieczne!!

Wiadomo jest już, że chociaż suplementacja jodem jest w dzisiejszych czasach niezbędna, to jego zastosowanie MUSI być poprzedzone wysyceniem organizmu przez inne jeszcze substancje, które zapewniają prawidłowy metabolizm jodu inaczej... stosowanie jodu może być niebezpieczne!

Takie wysyceniu organizmu występuje po okresie tygodnia lub dwóch i wtedy lekarz możne zacząć stosować np. płyn Lugola.

JODOLIT jest specjalnie stworzonym preparatem, o UNIKATOWYM składzie, który zawiera wszystkie substancje potrzebne do prawidłowego metabolizowania jodu. Nadmiar jodu jest bezpiecznie usuwany z moczem.


4. JODOLIT zawiera witaminę B2.

Powoduje ona żółte zabarwienie moczu. Jest to zjawisko normalne.

5. JODOLIT zawiera selen ale…

w postaci selenometioniny, a nie selenu pierwiastkowego (nieorganicznego).

6. JODOLIT zawiera cynk, selen oraz magnez,

które odgrywają kluczową rolę w prawidłowym metabolizowaniu jodu i funkcjonowaniu całego organizmu, a szczególnie tarczycy. Cynk stanowi pewną „konkurencję” dla miedzi, ale nie selen.

7. JODOLIT powstał nie tylko w wyniku dogłębnych analiz procesów metabolicznych, ale również wiedzy „najlepszych z najlepszych” w tym temacie (dr. Brownstein, dr. Abraham i dr. Flechas)


UWAGA:

Tak jak to zostało szczegółowo opisane w 1 cz. „Ukrytych Terapii”, w leczeniu wielu chorób stosowano zwykły płyn Lugola.

Są w tej chwili na rynku preparaty zawierające różne formy jodu. W literaturze medycznej nie ma opisów długotrwałego doświadczenia ani wiedzy dotyczącej stosowania tych substancji. Płyn Lugola, ze względu na ponad 100 letnią praktykę na milionach ludzi jest preparatem o udowodnionej skuteczności i udowodnionym bezpieczeństwie.